Czy Mindfulness może być skutecznym narzędziem walki ze stresem w miejscu pracy?

Czy Mindfulness może być skutecznym narzędziem walki ze stresem w miejscu pracy?

Wszyscy wiemy, że stres jest oficjalnie BARDZO złą rzeczą. Wiemy też, że musimy starać się kontrolować poziom stresu, aby zachować zdrowie i siłę. Kiedy stres wkrada się do naszego życia, nic dobrego z niego nie wynika, a biurko to bardzo łatwe miejsce na stresujące sytuacje, zwłaszcza gdy mamy przed sobą kilka celów i terminów, a także zbliżające się ważne spotkanie przy stole konferencyjnym.

Coraz więcej pracodawców decyduje się na włączenie szkoleń z zakresu radzenia sobie ze stresem do swoich pakietów odnowy biologicznej dla pracowników, ale czy mindfulness może być czymś, co można do tego dodać?

Jeśli nie jesteś pewien, czym jest mindfulness, to jest to po prostu nauka przenoszenia uwagi i świadomości na chwilę obecną, bez myślenia o przeszłości i wybiegania w przyszłość. Ogromna ilość stresu jest spowodowana myśleniem zbyt daleko w przyszłość lub paniką z powodu rzeczy, których nie można zmienić. Mindfulness uczy, jak tego wszystkiego unikać i jak doceniać to, co jest tu i teraz.

Zobacz film, na którym znajdziesz kilka prostych ćwiczeń do wypróbowania.

Jak widać, mindfulness nie jest trudna, gdy się do niej przyzwyczaisz, i może być czymś, co wypróbujesz, siedząc przy swoich eleganckich meblach biurowych!

Czy próbowałeś już stosować mindfulness? Czy uważasz, że jest przydatna w łagodzeniu stresu, czy nie?

ul.Nowalijska 8 53-566 Kraków

506-569-896

kontakt@lillyes.pl