Dlaczego roczny urlop jest koniecznością, a nie luksusem

Dlaczego roczny urlop jest koniecznością, a nie luksusem

Wiele osób nie wykorzystuje w pełni przysługującego im urlopu wypoczynkowego i traktuje to jako swego rodzaju odznakę honorową. Zakładają, że dzięki temu wyglądają na bardziej pracowitych pracowników.

Nie ma na to żadnych dowodów.

Urlop wypoczynkowy istnieje nie bez powodu. Niewykorzystanie go nie czyni cię lepszym pracownikiem i nie oznacza, że pracodawca będzie cię postrzegał w lepszym świetle. Jeśli nawet, to może to sprawić, że będziesz wyglądał, jakbyś nie radził sobie z obciążeniem pracą i musiał pracować w nadgodzinach, aby nadążyć.

Twoje zdrowie musi być na pierwszym miejscu. To coś, o czym współczesne społeczeństwo zdaje się zapominać. Jesteśmy tak skupieni na siedzeniu przy biurku, ciężkiej pracy i próbach zrobienia wszystkiego przed powrotem do domu, że zapominamy wstać i poruszać się, zapominamy wziąć nasz lunch, lub jemy go szybko podczas pracy. Nie jest to ani zdrowe, ani produktywne.

Twój roczny urlop musi być wykorzystany w całości każdego roku i musisz go rozłożyć w ciągu roku, aby zapewnić sobie regularne przerwy od pracy i utrzymać równowagę między domem a życiem zawodowym w ryzach.

Czy musisz za każdym razem wyjeżdżać na prawdziwe wakacje w egzotyczne miejsce? Wcale nie. Możesz zostać w domu i potter around, redecorate, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, lub po prostu nie robić nic w ogóle - chodzi o to, że nie jesteś w biurze i cieszysz się downtime. Jest to coś, czego potrzebuje zarówno twój mózg, jak i ciało.

Najlepiej jest mieć kawałki urlopu razem, a nie tylko mieć dziwny dzień tu i tam. Tydzień lub dwa tygodnie razem i rozłożenie ich co trzy lub cztery miesiące powinno dać Ci psychiczną przerwę od pracy i czas na relaks i regenerację.

Niewykorzystanie urlopu rocznego nie jest odznaką, którą powinieneś nosić z dumą, jest to coś, co musisz dość szybko uporządkować. Roczny urlop jest czymś, do czego masz prawo i co powinieneś wykorzystać. Każda osoba w biurze musi wziąć swój roczny urlop. Chociaż należy go zorganizować ostrożnie i sprawiedliwie, aby zapewnić, że każdy dostanie trochę tego, czego chce, nigdy nie powinno dojść do sytuacji, w której ludziom odmawia się prawa do urlopu w ciągu roku.

ul.Nowalijska 8 53-566 Kraków

506-569-896

kontakt@lillyes.pl