Niebezpieczeństwa związane z chorobą lokomocyjną

Niebezpieczeństwa związane z chorobą lokomocyjną

Praca w biurze jest bardziej niebezpieczna niż mogłoby się wydawać.

Nie, nie mówimy o możliwości uwięzienia ręki w drukarce podczas próby usunięcia zacięcia papieru i nie mówimy o tym, że szafka na dokumenty spadnie Ci na palec, ale o zagrożeniach dla zdrowia wynikających ze zbyt długiego siedzenia na fotelu biurowym.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie szkody wyrządzają siedząc przez długie okresy czasu. Możesz myśleć, że jesteś produktywny i że siedząc dłużej, jesteś w stanie zrobić więcej. Jednak czy wiesz, że siedząc przez długi czas, prawdopodobnie zmniejszasz swoją żywotność?

Czy wiesz, że narażasz się na ryzyko wystąpienia DVT? Czy wiesz, że zwiększasz ryzyko wystąpienia chorób serca i cukrzycy typu II? Czy wiesz, że może istnieć związek między zwiększonym ryzykiem niektórych rodzajów raka a długim siedzeniem przy biurku?

To wszystko prawda i wszystko to mieści się pod parasolem czegoś, co nazywa się "chorobą siedzącą".

Sprawdź tę infografikę, która mówi o tym, dlaczego siedzenie przez długi czas może faktycznie powodować poważne problemy zdrowotne.

Źródło - https://www.exercisereviewsite.com/why-sitting-is-a-death-trap/

Widzisz, nigdy nie myślałeś, że twoje stanowisko pracy w biurze może być tak niebezpieczne, prawda?

Dobra wiadomość jest taka, że możesz to wszystko cofnąć, będąc bardziej świadomym pozostawania aktywnym w pracy. Jest całkowicie możliwe, aby dać swojemu ciału i mózgowi trening podczas wykonywania codziennych zadań i nie spóźniać się z realizacją celów lub terminów.

Na przykład, co powiesz na stanie i siedzenie w równych ilościach czasu? Biurka z regulacją wysokości lub stoły z regulacją wysokości są świetnym sposobem na rotację między siedzeniem a staniem przez jakiś czas, a przekonasz się, że naprzemienność pomaga ci skupić się nieco bardziej, dzięki treningowi, który dajesz swojemu mózgowi i ciału. Można również kupić laptop riser, który po prostu podnosi laptopa do wysokości stojącej, a zatem unikanie konieczności zakupu zupełnie nowe biurko całkowicie - to może być bardzo przydatne dla tych, którzy pracują w domu, którzy nie chcą oddzielny stół wysokości stoją, ale nadal chcą korzystać z tego typu aktywnej metody pracy.

Dopiero niedawno zaczęliśmy naprawdę rozumieć wpływ pracy biurowej na organizm człowieka. Wiemy, że długotrwałe siedzenie może być bardzo niebezpieczne i wiemy, że siedzenie w niewłaściwej pozycji jest równie szkodliwe. Dzięki zrozumieniu, jak możemy zmienić te efekty i wprowadzić zmiany w naszym dniu pracy, możemy cofnąć czas i zapewnić, że nic złego nie wydarzy się w przyszłości.

Bycie aktywnym w pracy nie polega na uprawianiu joggingu w miejscu i ciągłym przemieszczaniu się, ale na pamiętaniu o robieniu przerw i wykorzystywaniu ich w produktywny sposób. Pora lunchu również powinna być spędzona z dala od zwykłych biurek i warto pomyśleć o wykorzystaniu jej w sposób, który da Ci zastrzyk energii - co powiesz na spacer wokół bloku? Dzięki temu nie tylko rozruszasz swoje ciało, ale także skorzystasz z dobrodziejstw naturalnego światła i świeżego powietrza. Po powrocie do biurka, czy to na siedząco, czy na stojąco, będziesz w stanie skupić się o wiele skuteczniej i w rezultacie zrobić więcej.

Świadomość, że zbyt długie siedzenie może mieć wpływ na zdrowie i samopoczucie, jest czymś, co pracodawcy powinni promować wśród swoich pracowników. W rezultacie pracownicy mogą zdobyć wiedzę i zrobić coś dla własnego zdrowia, z niewielką pomocą swoich menedżerów w zakresie zmiany mebli biurowych i być może dodania biurek do pracy stojącej i siedzącej jako punktu wyjścia.

ul.Nowalijska 8 53-566 Kraków

506-569-896

kontakt@lillyes.pl