Czy metoda szybkiego planowania to dobry wybór w zarządzaniu czasem?

Czy metoda szybkiego planowania to dobry wybór w zarządzaniu czasem?

Ręce do góry, kto słyszał o mówcy motywacyjnym Tony Robbins.

Większość ludzi będzie miała, a to dlatego, że jest to człowiek, który wie, jak pomóc ludziom zmienić swoje życie.

Oczywiście, nie wszystkie jego pomysły mogą pracować dla Ciebie, ale fakt, że ma tak wielu zwolenników i tak wiele historii sukcesu powinny dać Ci powód do bycia radosnym.

Możesz zastanawiać się, dlaczego mówimy o Tony Robbins w blogu, który koncentruje się na meblach biurowych i wszystkim, co związane z biurem. Cóż, to dlatego, że Robbins zwrócił się do pomocy pracownikom biurowym, tak jak ty, nauczyć się lepiej zarządzać swoim czasem, a tym samym uzyskać więcej z ich czasu przy biurkach biurowych.

Tony Robbins opracował Metodę Szybkiego Planowania Method, lub RPM. Jest to technika i system zarządzania czasem, który pomaga Ci zarządzać swoim czasem, ale także zmienia Twoje mentalność w zakresie tego, jak podchodzisz do zadania.

Czy to zadziała w Twoim przypadku?

Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz!

Czym jest Metoda Szybkiego Planowania?

RPM różni się od innych technik zarządzania czasem, ponieważ zamiast pomagać Ci w dopasowaniu zadań do konkretnego okna czasowego, skupia się również na tym, dlaczego chcesz wykonać to konkretne zadanie w tym czasie.

RPM jest akronimem, a litery oznaczają:

  • Results
  • Cel
  • Masowe działanie

Zasadniczo skupiasz się przede wszystkim na wynikach, które chcesz osiągnąć. Wiele innych technik skupia się najpierw na działaniu, aby uzyskać wyniki, ale w tej konkretnej metodzie, pracujesz na odwrót. Chodzi o to, że utrwalając pomysł i chęć wykonania określonego zestawu działań, jesteś bardziej zmotywowany, aby faktycznie je osiągnąć. Na koniec tego wszystkiego, jesteś zatem osiągnięcie tego, co chcesz, a nie po prostu robi najlepiej, jak można.

RPM możesz wykorzystać również z dala od swojego biurowego fotela, w codziennym życiu i jeśli chcesz osiągnąć konkretny cel, ale trudno Ci się do tego zmotywować. Fakt, że zidentyfikowałeś i zwizualizowałeś swój pożądany rezultat oznacza, że jesteś w stanie bardziej się do tego przyłożyć i pokonać wszelkie problemy z motywacją.

Spójrzmy prawdzie w oczy, wszyscy mamy czasy, kiedy brakuje nam motywacji, kiedy możemy trochę zwlekać, ale wizualizacja tego, co chcesz osiągnąć, oznacza prawie, że widziałeś to i nie chcesz pozwolić, aby to się wymknęło.

Znaczenie zarządzania czasem w środowisku biurowym

Z do list do zrobienia, aplikacji, dogłębnych technik do treningu umysłu, uczenie się, jak zarządzać swoim czasem i motywować się do rzeczywistego zaznaczania pozycji z codziennej listy priorytetów jest istotną częścią zapewnienia, że trafisz w terminy i cele.

Siedzenie przy biurku każdego dnia nie ma sensu, jeśli nie jesteś produktywny, a nie będziesz czuł się zbyt dobrze ze swoją wydajnością, jeśli zawsze brakuje ci celów, które są dla ciebie wyznaczone. Zarządzając swoim czasem, w magiczny sposób tworzysz przestrzeń w swoim dniu, aby zrobić to, co musisz zrobić, bez dodatkowego stresu wkradającego się do postępowania.

Trudność polega na znalezieniu odpowiedniej strategii zarządzania czasem dla Ciebie. Każdy jest inny, a to oznacza, że nie każda metoda będzie działać dla ciebie jako jednostki. Możesz spróbować RPM i kochać go, lub możesz znaleźć to tylko działa dla Ciebie z większych zadań, które wymagają większego stopnia skupienia, aby je zakończyć. Jedynym sposobem, aby się o tym przekonać, jest spróbowanie.

Sprawdź tę infografikę, która daje nieco więcej wglądu w różne metody zarządzania czasem i która może najlepiej pasować do twojego sposobu pracy i osobowości.

Źródło - https://addicted2success.com/success-advice/9-of-the-best-time-management-techniques-and-how-to-choose-which-one-is-best-for-you/

Możesz pracować tylko z jedną metodą lub możesz mieszać i dopasowywać kilka metod w zależności od tego, jak się czujesz i jakie zadania musisz wykonać. Poprzez identyfikację metod, które najbardziej Ci odpowiadają, będziesz w stanie wykonać swoje robić lista daleko regularnie, i chwytać dobre samopoczucie czynnik, który działa obok niego.

ul.Nowalijska 8 53-566 Kraków

506-569-896

kontakt@lillyes.pl