Feng Shui Office – podstawowe zasady.

Feng Shui Office – podstawowe zasady.

Wykonując pracę biurową spędzamy w jednym pomieszczeniu co najmniej 40 godzin tygodniowo. Nie zawsze odczuwany jest komfort i spokój w pracy, czasem odczuwane jest zbyt duże zmęczenie. W pomieszczeniach biurowych często jest mnóstwo sprzętu komputerowego, stosy papierów i segregatorów, do tego dochodzi gwar rozmów i szum pracy rożnych urządzeń. Coraz częściej właściciele firm sięgają po poradę, jak zagospodarować przestrzeń biurową, tak aby stworzyła jak najlepsze warunki i odpowiednią równowagę pracy. Dużym zainteresowaniem cieszy się tradycyjna chińska sztuka urządzania przestrzeni – Feng Shui. Również w Polsce sztuka ta zdobywa coraz więcej zwolenników, a biurowa wersja tej tradycyjnej nauki o zasadach urządzania przestrzeni dostała międzynarodową nazwę Feng Shui Office.

Feng Shui, jeśli przetłumaczymy dosłownie, oznacza „wodę” i „wiatr”. Słowa te określają pozytywne budowanie relacji pomiędzy człowiekiem i jego otoczeniem, poprzez ożywienie i wprowadzenie równowagi między siłami życiowymi. W Chinach Feng Shui to także filozofia życia i sposób na uzyskanie kontroli nad swoim życiem. Jeśli przełoży się to na ustawianie sprzętu biurowego i organizację pracy, może okazać się to idealnym rozwiązaniem i narzędziem do podniesienia wydajności pracy. Zgodnie z zasadami Feng Shui wystrój biura, oświetlenie, otaczające nas kolory mają wpływ na odczuwanie pozytywnych wibracji i poprawę stanu ducha u każdego pracownika.

Do tego Feng Shui wzmacnia pozytywne relacje między pracownikami i buduje więzi, które potęgują identyfikację z firmą. Dzięki zasadom Feng Shui możemy osiągnąć szybciej i pewniej sukces zawodowy oraz zharmonizować swoje wnętrze i myśli. Jest to możliwe jeśli będziemy trzymać się kilku prostych zasad. Po pierwsze utrzymujmy porządek i ład w swoich biurowych rzeczach. Nie trzymajmy niepotrzebnych dokumentów i papierów w szafkach. Nieład na biurku blokuje energię pomieszczenia, co wpływa na złe samopoczucie i brak koncentracji. Po drugie ważny jest kształt biura, powinno być kwadratowe lub prostokątne, a środek powinien być pusty. Po trzecie ważne jest ustawienie biurek i krzeseł. Nie stawiajmy ich tak, że będziemy siedzieć tyłem do drzwi i okien, to sprzyja osłabieniu energii. Za plecami powinniśmy mieć tylko ścianę oraz oparcie z lewej i prawej strony.

ul.Nowalijska 8 53-566 Kraków

506-569-896

kontakt@lillyes.pl