Czyszczenie mebli bez tajemnic

Czyszczenie mebli bez tajemnic

Urządzając biuro mamy świadomość tego, że mówimy o sporym wydatku, nie zaszkodzi więc, jeśli zdecydujemy się na wprowadzenie w firmie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych pozwalających na wydłużenie czasu świetności mebli. Jeśli meble są wykonane z tak zwanej płyty melaminowanej, musimy mieć świadomość tego, że jest ona odporna nie tylko na chemię domową, ale również soki i gorące napoje. W związku z tym nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, choć wcale nie oznacza to, że nie powinniśmy dbać o nią w żaden sposób. Na pierwszy plan wysuwa się czyszczenie powierzchni takich mebli szmatką, która powinna być nie tylko sucha, ale również delikatna.

Raz na jakiś czas meblom przyda się mycie na mokro, nawet wtedy należy jednak zwracać uwagę na to, aby ścierka nie była przesadnie wilgotna. Sama woda powinna być letnia i maksymalnie czysta, jeśli zaś wykorzystujemy gąbkę lub ścierkę, najlepsze rezultaty gwarantuje ta, która jest wykonana z mikrofibry. Meble tego rodzaju mogą być poddawane wpływowi tych wszystkich środków czystości, w których skład nie wchodzi tak zwana substancja ścierająca.

Z powodzeniem można więc używać zarówno mleczka do mebli, jak i szarego mebla. Okazuje się przy tym, że dość niebezpieczne są te rozwiązania, które w swoim składzie posiadają substancje barwiące i polerujące z wykorzystaniem mikrocząsteczek. Jeśli zależy nam na usunięciu kurzu i stosunkowo delikatnych zabrudzeń, najlepszym rozwiązaniem okaże się przetarcie powierzchni lekko wilgotną szmatką nawet, jeśli nie zastosujemy środka czyszczącego. Krótkie i delikatne ruchy zagwarantują nam również, że po umyciu nie będziemy mieli do czynienia ze smugami. Niebezpieczna może okazać się nadmierna ilość wody, ta bowiem przyczynia się zarówno do wybrzuszeń płyty, jak i do innych uszkodzeń. Nie należy też stosować środków wybielających.

ul.Nowalijska 8 53-566 Kraków

506-569-896

kontakt@lillyes.pl