Kompletny przewodnik po planowaniu imprez firmowych

Kompletny przewodnik po planowaniu imprez firmowych

Imprezy firmowe obejmują ogromny obszar, a korzyści płynące z regularnego uczestnictwa w nich są dalekosiężne. Ponadto tworzenie własnych wydarzeń może mieć wiele fantastycznych efektów dla firmy i jej kontaktów z innymi firmami działającymi w podobnej branży.

Ponieważ zbliżają się święta Bożego Narodzenia, nigdy nie było lepszego momentu, by porozmawiać o planowaniu imprez firmowych. Jeśli myślisz o zorganizowaniu spotkania dla pracowników, wręczenia nagród na koniec roku lub spotkania dla klientów, w tym przewodniku znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o planowaniu imprez, które sprawią, że uczestnicy będą żyć pełnią życia!

Co to jest planowanie imprez firmowych i co się z tym wiąże?

Imprezę firmową trudno zdefiniować słowami. Najlepiej opisać ją jako prywatną imprezę, którą firma organizuje dla swoich pracowników, członków zarządu lub klientów. Tego typu impreza różni się od zwykłej imprezy marketingowej lub wprowadzenia na rynek, ponieważ nie zaprasza się na nią wszystkich, lecz tylko osoby z firmy lub bardzo blisko z nią związane. Na przykład, jeśli wprowadzasz na rynek nowy model biurka z regulacją wysokości, możesz najpierw zaprosić udziałowców i członków zarządu, aby go zobaczyli.

Nieco później porozmawiamy o korzyściach płynących z imprez firmowych, ale z powyższej definicji można się domyślić jednej - imprezy firmowe to doskonała okazja do zjednoczenia pracowników i podniesienia ich morale. Na przykład, święta Bożego Narodzenia są tuż za rogiem, więc zorganizowanie przez firmę świątecznego posiłku i przyjęcia po świętach jest świetnym sposobem na świętowanie sukcesów całego roku i podziękowanie pracownikom. Można także zorganizować ceremonię wręczenia nagród, która będzie nagrodą za ciężką pracę. Ta pora roku jest idealna do planowania i organizowania imprez firmowych, niezależnie od ich rodzaju.

A z czym to się wiąże? Dużo ciężkiej pracy i organizowania! Ta przydatna infografika przygotowana przez Memphis Events pokazuje główne etapy i to, jak bardzo trzeba się do nich przyłożyć, aby mieć pewność, że każde pole jest zaznaczone (patrz poniżej).

Od strony wizualnej.

W skrócie przedstawiamy główne obszary, które należy uwzględnić przy planowaniu każdego rodzaju imprezy:

 • Budżet - ważne jest, aby dysponować budżetem na imprezę i nie przekraczać go. Oczywiście, jeśli nie uda się go przekroczyć, to tym lepiej, ale nigdy nie należy go przekraczać. Możesz obniżyć koszty, korzystając z własnego zaplecza, np. sali konferencyjnej. Rozejrzyj się za wypożyczalnią mebli biurowych lub wykorzystaj istniejące meble biurowe, np. stół konferen cyjny, który już posiadasz.
 • Określ swój cel - Jaki jest cel imprezy? Czy ma ono coś sprzedać? Czy ma coś uczcić? Czy ma podnieść morale zespołu? Jasno określony cel znacznie ułatwi planowanie.
 • Lokalizacja - Gdzie odbędzie się impreza? Czy zamierzasz skorzystać z usług agencji zewnętrznej, np. czy zamierzasz wybrać się na paintball jako zespół? Czy może zamierzasz wynająć salę i zaplanować wszystko samodzielnie? Gdzie ma się odbyć impreza i jak łatwo ludzie mogą się tam dostać i wrócić?
 • Ogólna atmosfera imprezy - Czy będzie ona miała charakter formalny? Nieformalny? Cel pomoże określić ogólny klimat planowanej imprezy. Jeśli planujesz coroczną imprezę bożonarodzeniową, z pewnością będzie ona miała radosny, uroczysty charakter. Jeśli natomiast planujesz imprezę firmową, np. spotkanie zarządu, musi ona mieć bardziej poważny i profesjonalny charakter. Jeśli dysponujesz odpowiednią przestrzenią, możesz zorganizować ją w biurze, wykorzystując stoły biurowe, które już posiadasz. Również w tym przypadku pozwoli to zaoszczędzić pieniądze.
 • Catering - ludzie będą potrzebować jedzenia i przekąsek. Czy będzie to posiłek zasiadany, czy przekąski, np. w formie bufetu? Również w tym przypadku w podjęciu decyzji pomoże atmosfera i cel imprezy. Jeśli chodzi o zewnętrzne firmy cateringowe, należy się rozejrzeć, aby znaleźć najlepszą, mieszczącą się w założonym budżecie.
 • Działania/rozrywka - Czy potrzebna jest muzyka? Czy zamierzasz wynająć DJ-a lub prywatną dyskotekę? Czy wynająć animatora? Wszystkie te kwestie należy przemyśleć. Jeśli chodzi o zajęcia, to jest to kolejny typ imprez integracyjnych i w tym przypadku prawdopodobnie wybierzesz się do ośrodka i zapłacisz za cały pakiet.
 • Dekoracje - Jeśli wybierasz się do hotelu lub innego miejsca, może się zdarzyć, że organizator imprezy zadba o dekoracje, ale musisz być tego pewien, w przeciwnym razie możesz przeżyć szok!
 • Reklama/zaproszenia - W jaki sposób zamierzasz poinformować ludzi o imprezie i zaprosić ich na nią? Wszystko zależy od rodzaju planowanego wydarzenia, ale w przypadku świątecznej imprezy towarzyskiej można to zrobić za pomocą briefów zespołowych, plakatów w biurze, e-maili rozsyłanych do wszystkich pracowników itp.
 • Torby imprezowe/prezenty/wyposażenie dodatkowe - Jeśli organizujesz ceremonię rozdania nagród, będziesz potrzebować czegoś, co wręczysz zwycięzcom? Czy zamierzasz wręczyć każdemu drobny upominek, aby podziękować za udział? Upewnij się, że wszystko jest zgodne z tematyką Twojej firmy, a więc w naszym przypadku będzie to torba upominkowa z motywem dostawców mebli biurowych z Wielkiej Brytanii!

To są podstawowe rzeczy, o które musisz zadbać. W zależności od wydarzenia, mogą być też inne rzeczy, takie jak wysłanie "porządku dyskusji" lub agendy dla biznesowych imprez firmowych, zorganizowanie prelegentów itp.

W Calibre zawsze poświęcamy ten czas w roku na zorganizowanie imprezy dla naszych pracowników. Święta to czas wspólnego świętowania, a dla nas oznacza to uczczenie kolejnego roku ciężkiej pracy ze wspaniałym zespołem. Przekonaliśmy się, że pomaga to utrzymać wysokie morale w naszej firmie, ponieważ nasi pracownicy wiedzą, że są doceniani.

W obliczu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ten przewodnik pomoże Ci zrobić dokładnie to samo.

Popularne rodzaje imprez firmowych

Istnieje wiele różnych rodzajów imprez firmowych, które można zorganizować, ale należy się upewnić, że jakakolwiek impreza będzie odzwierciedlać firmę i jej pracę, a także zainteresuje pracowników. Najpopularniejsze rodzaje imprez firmowych to:

Konferencje i seminaria

Tego typu wydarzenia są zazwyczaj przeznaczone dla klientów, członków zarządu, partnerów itp. i mają na celu dostarczenie uczestnikom istotnych informacji. Na przykład, jeśli w firmie wprowadzany jest nowy system informatyczny, który w znacznym stopniu wpłynie na sposób prowadzenia działalności, można wykorzystać ten rodzaj wydarzenia, aby zapewnić uczestnikom dostęp do aktualnych informacji.

Seminarium jest często krótsze niż konferencja i ma mniejszą liczbę mówców. Konferencja może jednak dotyczyć całej branży i w rezultacie może na niej wystąpić wielu mówców, którzy poruszą różne kluczowe tematy. W przypadku tego typu wydarzenia należy wynająć miejsce, zadbać o wydrukowanie ulotek i broszur, zarezerwować odpowiednich prelegentów i ułożyć program. Oczywiście należy również zadbać o wygodne krzesła biurowe, które będą służyły delegatom przez cały czas ich pobytu, a także o biurka.

Targi handlowe

W targach branżowych zazwyczaj biorą udział inni specjaliści z tej samej branży, co Ty, a ich celem jest poprawa wizerunku firmy. Na przykład w branży napojów bezalkoholowych Coca Cola może zorganizować targi w celu promowania nowego produktu, ale także w celu wzmocnienia swojego wizerunku i przyczepności na rynku poprzez prezentację poprzednich produktów, rozdawanie próbek i opowiadanie o swojej pracy. W naszym przypadku mówilibyśmy o nowych typach krzeseł recepcyjnych, ale także pokazalibyśmy nasze poprzednie linie.

Tego typu imprezy mają zazwyczaj dużą skalę i uczestniczy w nich wielu różnych sponsorów z różnych dziedzin. Również w tym przypadku trzeba wynająć miejsce, pomyśleć o bezpłatnych próbkach, torbach upominkowych, reklamie itp. Potrzebne będzie także miejsce do przechowywania tego wszystkiego w czasie trwania imprezy, dlatego warto rozejrzeć się za wysokiej jakości magazynami biurowymi, aby wszystko zorganizować zgodnie z planem.

Rekolekcje lub programy nagród motywacyjnych

Tego typu imprezy są często organizowane na zakończenie programu zbierania punktów lub współpracy z daną osobą przez dłuższy czas. Jest to sposób na powiedzenie "dziękujemy, doceniamy Twój biznes lub Twój wysiłek". Rekolekcje mogą być również przeznaczone dla pracowników, w klimacie team bonding, ale o tym opowiemy nieco bardziej szczegółowo za chwilę.

W tego typu wydarzeniach mniejszy nacisk kładzie się na prelegentów, a większy na przyjemne zajęcia. Oczywiście kluczowy jest tu także rozwój firmy, ponieważ chodzi o to, aby partnerzy i sponsorzy pozostali z nami na dłużej. Takie rekolekcje trwają zwykle kilka dni, a zakwaterowanie i zajęcia muszą być uwzględnione na etapie planowania. Jest to dość kosztowny rodzaj imprezy, ale korzyści z niej płynące to utrzymanie klientów i - miejmy nadzieję - pozyskanie nowych.

Pokazy wręczenia nagród

Jest to sposób na pokazanie pracownikom i sponsorom, że doceniasz ich wysiłki i ciężką pracę. Jest to coś, co robimy regularnie i co pomaga utrzymać wysokie morale, ale także motywuje pracowników. Impreza odbywa się poza środowiskiem pracy, zazwyczaj wieczorem, kiedy każdy ma okazję się przebrać. Daje to także pracownikom szansę na spotkania towarzyskie poza pracą, czego w przeciwnym razie mogliby nie robić.

Boże Narodzenie i Nowy Rok to idealny czas na tego typu uroczystości, ponieważ wszyscy są w świątecznym, dziękczynnym nastroju, a ponadto można je połączyć z doroczną świąteczną imprezą towarzyską. Oczywiście zorganizowanie takiej uroczystości to nie lada wyzwanie, ale jest to możliwe! Potrzebne jest miejsce, catering, napoje, rozrywka, muzyka, dekoracje i oczywiście same nagrody.

Wydarzenia ad hoc, np. kamienie milowe

Jeśli firma zdobyła nagrodę, osiągnęła kamień milowy, otworzyła nowy oddział itp., można zorganizować tego typu imprezę, aby uczcić to szczęśliwe osiągnięcie, ale także aby dalej promować firmę i zwiększyć jej świadomość.

Tego typu imprezy są zazwyczaj przeznaczone dla pracowników, sponsorów, klientów, członków zarządu itp., a informacje o nich są często przekazywane klientom za pośrednictwem biuletynu. Może to również dotyczyć wprowadzenia nowego produktu, a w takim przypadku można zaprosić konkretnych klientów (zwycięzców programu lojalnościowego). To, co trzeba będzie zorganizować, zależy całkowicie od tego, jak zamierzasz to uczcić, ale zazwyczaj będzie to coś pomiędzy targami handlowymi a ceremonią rozdania nagród. Tego typu impreza musi mieć charakter uroczysty. Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się, jak uświetnić tego typu wydarzenie:

Imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne przeznaczone są dla pracowników i mają za zadanie nie tylko podnieść ich morale, ale także budować więzi między zespołami, rozwijać zaufanie i pokazywać, że są doceniani. Jest to doskonała okazja dla pracowników, aby spędzić trochę czasu razem poza biurem, co jest szybką drogą do budowania wspaniałych relacji w pracy.

Tradycyjnie tego typu imprezy zawsze miały charakter outdoorowy i odbywały się w ciągu dnia (może to być dzień wolny od pracy lub weekend), np. paintball, kursy linowe, spływy kajakowe itp. Jeśli Twoi pracownicy nie przepadają za aktywnością na świeżym powietrzu, pomyśl o czymś innym, np. o warsztatach rzemieślniczych lub zawodach. Należy zachować element zespołowy, ale dostosować go do zainteresowań pracowników.

Spotkania zarządu/udziałowców

Są to duże spotkania dla udziałowców i członków zarządu firmy, których celem jest przede wszystkim ocena wyników działalności firmy i podejmowanie ważnych decyzji. Zazwyczaj omawiane są kwestie finansowe, ustalane są cele, tworzone są zadania, a następnie informacje te są przekazywane w dół hierarchii przedsiębiorstwa.

Zazwyczaj są to spotkania coroczne, ale mogą odbywać się nawet raz na kwartał. W zależności od wielkości firmy i liczby udziałowców lub członków zarządu zależy skala wydarzenia oraz to, ile planowania trzeba w nie włożyć. Przede wszystkim należy zdecydować, gdzie odbędzie się impreza, pomyśleć o cateringu, kawie/herbacie/poczęstunku, a także o materiałach informacyjnych, prelegentach, sprzęcie do prezentacji itp.

Imprezy towarzyskie

Najbardziej przyjemne i zabawne ze wszystkich wydarzeń, o których mówiliśmy do tej pory - wydarzenia towarzyskie! Ta pora roku sprzyja spotkaniom towarzyskim, więc jeśli do tej pory o niczym nie pomyśleliście, teraz jest czas, aby przyspieszyć planowanie i coś zorganizować. Świąteczne posiłki, przyjęcia, imprezy w biurze - to wszystko są sposoby na zbliżenie pracowników, uczczenie szczególnego okresu w roku i wprowadzenie wesołej, radosnej atmosfery w biurze.

Zbyt często organizowanie posiłku świątecznego pozostawia się jednej osobie, która staje się zbyt zestresowana całą sprawą. To jest stary sposób. Postaraj się zorganizować to wydarzenie w grupie i sprawić, by było to coś, na co wszyscy będą się cieszyć i oczekiwać jako zespół. Wkrótce omówimy kilka przydatnych pomysłów na imprezę świąteczną, aby Ci w tym pomóc.

Fajne firmy, dla których warto pracować, a które stawiają na organizację imprez firmowych

Po pierwsze, w Calibre zaliczamy się do tej kategorii! Jesteśmy gorącymi zwolennikami nie tylko uczestniczenia w imprezach, ale także ich organizowania. Aktywnie poszukujemy wydarzeń odbywających się w całym kraju i na arenie międzynarodowej, które pomogą naszym pracownikom rozwijać umiejętności i wiedzę. Na przykład niedawna konferencja Orgatec była okazją, w której wzięło udział wielu naszych pracowników.

Zgodnie z harmonogramem organizujemy również coroczną ceremonię wręczenia nagród oraz uroczystości bożonarodzeniowe. Uważamy, że korzyści znacznie przewyższają poświęcony czas i przyczyniają się do stworzenia szczęśliwego i myślącego przyszłościowo zespołu pracowników!

Oczywiście nie tylko my jesteśmy proaktywni, jeśli chodzi o imprezy i ogólne wskazówki podnoszące morale. Firma AOL wie, że jej największym kapitałem są ludzie, którzy dla niej pracują, i w związku z tym oferuje różne ciekawe dodatki, takie jak stoły do ping-ponga i piłkarzyki do wykorzystania podczas przerw, fotele do masażu, darmowe jedzenie i przekąski oraz pokoje do drzemki. Innym przykładem jest Yahoo, które oferuje centra fitness, strzyżenie, masaże, boiska do koszykówki itp.

Dropbox, Google, Twillo, Facebook, Apple, Evernote to kolejne firmy, które stawiają na pierwszym miejscu dbałość o dobre samopoczucie pracowników i są znane z organizowania regularnych imprez przez cały rok, a także z obecności na imprezach branżowych. Czy wyobrażasz sobie, jak dobrze bawiłbyś się na imprezie świątecznej na Facebooku?

Pomysły, które sprawią, że impreza świąteczna będzie wielkim sukcesem

Ponieważ zbliżają się święta Bożego Narodzenia, nadszedł czas, aby zacząć planować i organizować dobrej jakości, wesołą imprezę świąteczną dla pracowników. Ciężko pracowali przez cały rok, zasługują na trochę zabawy! Oczywiście wiele zależy od budżetu, ale przy odrobinie kreatywnego myślenia nie ma powodu, dla którego nie można wymyślić czegoś, co spodoba się pracownikom. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zacząć.

Prywatna impreza firmowa

Jest to typowa impreza świąteczna, w której mogą uczestniczyć tylko pracownicy. Często odbywa się ono w dużej sali wielofunkcyjnej, która została wynajęta, a Ty organizujesz catering i napoje, przy muzyce i ogólnej wesołości. Można też zorganizować kilka gier, a nawet podnieść poprzeczkę i zorganizować pełny posiłek, który każdy wybiera z wcześniej przygotowanego menu.

Mimo że jest to zwykła impreza, nie oznacza to, że musi być nudna. Najlepsze historie pochodzą z biurowej imprezy świątecznej, a żeby dodać coś ekstra, można też dodać ceremonię wręczenia nagród. Zorganizowanie tego typu imprezy nie jest takie trudne, ale musisz się upewnić, że spełnisz następujące podstawowe wymagania:

 • Wynajęcie sali i sprawdzenie, czy są w niej stoły, krzesła itp.
 • zarezerwować catering. Rozejrzyj się, ale musisz przygotować menu i sprawić, by wszyscy zdecydowali, co będą jedli z dużym wyprzedzeniem.
 • Czy jest bar? Jeśli nie, musisz go wynająć. Impreza świąteczna nie jest imprezą świąteczną bez baru!
 • Dekoracje - serpentyny, choinka, światełka, jemioła, pomyśl o Bożym Narodzeniu i zrób to!
 • Czy w pomieszczeniu są meble? Czy trzeba coś wynająć lub użyć własnych istniejących mebli? Sprawdź wybór mebli biurowych Londyn online, aby uzyskać kilka inspirujących pomysłów.
 • Gry imprezowe. Czy chcesz je mieć? Jeśli tak, musisz je zorganizować.

Pakiety imprez hotelowych lub spa

Jest to prawdopodobnie najłatwiejszy rodzaj Christmas Party zorganizować, ponieważ hotel lub spa już ma pakiet ustawić się i trzeba po prostu powiedzieć im, ile osób się spodziewać! Wiele hoteli ma pakiety Christmas Party Night, a tam jest ustalone menu, które trzeba będzie krążyć wokół i dostać każdy wybrać wcześniej. Tego typu pakiety eliminują również konieczność organizowania wszystkich powyższych czynności, ponieważ wszystko jest już zrobione za Ciebie. Wadą tego rozwiązania jest to, że możesz dzielić pokój z kilkoma innymi firmami, które organizują doroczną imprezę, ale to też jest okazja do nawiązania kontaktów!

Pomysł ze spa to świetny sposób, aby pomóc pracownikom się zrelaksować i zapewnić im trochę wolnego czasu w ramach podziękowania. Po tym wydarzeniu można zorganizować wieczorne przyjęcie bożonarodzeniowe w tym samym hotelu i zarezerwować je jako jeden duży pakiet. Zależy to jednak od tego, ile osób weźmie udział w imprezie, ponieważ potrzebny będzie duży budżet!

Uroczysta kolacja z tańcami

Jeśli chcesz uciec od typowych świątecznych dyskotek, co powiesz na coś bardziej formalnego? Możesz skorzystać z pakietu hotelowego lub zorganizować coś własnego. Może bal maskowy? Ależ to by była świetna zabawa! Menu na tego typu imprezie będzie zapewne wysokiej jakości, a Ty uraczysz swoich pracowników czymś wyjątkowym, także w ramach podziękowania. Morale z pewnością wzrośnie, a przy okazji będzie to świetna zabawa.

Jeśli organizujesz własne przyjęcie, musisz uwzględnić wszystkie punkty wymienione powyżej, a także znaleźć odpowiedni rodzaj muzyki, być może konkretny zespół dla zachowania autentyczności, oraz wysokiej jakości jedzenie, trochę bardziej z karty.

Dziwne imprezy tematyczne

Jeśli chcesz pójść o krok dalej, co powiesz na coś tematycznego? Wspomnieliśmy już o balu maskowym, ale wiele firm organizujących imprezy ma w swojej ofercie pakiety na czas świąt Bożego Narodzenia. Na przykład imprezowy spływ statkiem po Tamizie? Wyjście na spektakl Cirque du Soleil, a potem posiłek? Przejażdżka na London Eye? Wieczór tematyczny w londyńskich lochach?

Nie musi to być pełna impreza, może to być po prostu doświadczenie, które możecie przeżyć wszyscy razem, wieczorem, w strojach, z pełną świąteczną atmosferą w powietrzu. To jak poczęstunek od firmy i pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni rodzaj tematu lub aktywności, będzie on niezapomniany!

Istnieje niezliczona ilość innych pomysłów na imprezę świąteczną, naprawdę chodzi o to, aby myśleć nieszablonowo i wymyślić ciekawy pomysł, który nie tylko mieści się w budżecie, ale który naprawdę sprawi, że Twoi pracownicy będą podekscytowani uczestnictwem.

Korzyści wynikające z planowania imprez firmowych

Jaki jest główny sens tego wszystkiego? Być może zastanawiasz się, dlaczego chcesz wydać sporą sumę pieniędzy na zorganizowanie przyjęcia świątecznego lub innego rodzaju imprezy, tylko po to, by się na nią wybrać. Cóż, poznajmy powody, dla których warto to zrobić.

 • Możliwość nawiązywania kontaktów - targi, konferencje, seminaria dają możliwość spotkania się twarzą w twarz z potencjalnymi sponsorami, klientami, inwestorami. W dzisiejszych czasach tak wiele robi się cyfrowo, ale spotkania twarzą w twarz są bardziej osobistą i często skuteczną drogą.
 • Zwiększone morale i motywacja pracowników - Twoi pracownicy poczują się docenieni i dumni z tego, co robią. W gruncie rzeczy jesteśmy ludźmi i chcemy, aby nas doceniano i chciano. Organizowanie imprez podnosi morale, daje pracownikom coś, na czym mogą się skupić i czego nie mogą się doczekać. Morale ma kluczowe znaczenie dla pozytywnego i efektywnego środowiska pracy
 • Zwiększa zatrzymanie pracowników - kiedy morale jest wysokie, a pracownicy czują się doceniani, nie zamierzają odchodzić!
 • Podziękowania to zawsze dobra rzecz - pewne wydarzenia mają na celu powiedzenie "dziękuję za całą ciężką pracę", co również odwołuje się do podstawowych potrzeb ludzkich. Wyższe morale, lepsza produktywność, większe zyski!
 • Buduje etos zespołu - Skupiając się na imprezach zespołowych, np. team buildingu, pomagasz stworzyć w firmie atmosferę "jeden za wszystkich i wszyscy za jednego". Praca zespołowa ma kluczowe znaczenie i pomaga w zwiększeniu produktywności
 • Pomaga rozwijać umiejętności i wiedzę - jeśli wysyłasz pracowników na imprezy zewnętrzne, co regularnie robimy, rozwijają oni swoje umiejętności i wiedzę. To podnosi morale, ale oznacza także, że wiedza jest przekazywana z powrotem do firmy. Dzięki imprezom pracownicy mogą na krótki czas wyjść z kabiny biurowej i znaleźć się w nowym środowisku, aby zdobyć wiedzę i podzielić się nią z innymi.

Wady planowania imprez

Szczerze mówiąc, nie ma wielu minusów planowania i uczestniczenia w imprezach firmowych. Oczywiście jest ich kilka, bo w życiu wszystko ma swoje plusy i minusy. W tym przypadku są to przede wszystkim budżet i czas. Nie jest dobrym pomysłem organizowanie zbyt wielu imprez, ponieważ jeśli zrobisz to zbyt często, przekroczysz budżet i te imprezy nie będą już tak wyjątkowe. Wystarczy raz w miesiącu.

Wyobraź sobie na przykład, że co miesiąc organizujemy imprezę w stylu bożonarodzeniowym? Prawdziwe przyjęcie świąteczne nie byłoby wyjątkowe i nie miałoby takiego samego wpływu! To samo dotyczy każdego rodzaju budżetu.

Oczywiście w grę wchodzi również czas, ponieważ planowanie imprez firmowych pochłania znaczną jego część. W takim przypadku należy rozważyć wszystkie za i przeciw oraz pamiętać o korzyściach, o których właśnie mówiliśmy.

Nauka stojąca za planowaniem eventów

Istnieją dwie główne teorie naukowo-filozoficzne, które wspierają korzyści płynące z planowania imprez firmowych. Są to: teoria równości i teoria czterech kierunków motywacji pracowników.

John Stacey Adam: Teoria równości

Teoria równości opiera się na wkładach i efektach. Mówi ona, że ludzie w środowisku pracy cenią sobie sprawiedliwość, a pieniądze nie są jedynym motywatorem. Wkłady to rzeczy, które ktoś wkłada w środowisko pracy, np. lojalność, wysiłek, czas, umiejętności, a wyniki to rzeczy, które z niego czerpie, np. satysfakcja z pracy, morale, równość, sprawiedliwość. Pracownik będzie aktywnie dążył do zwiększenia swoich wyników, a Ty możesz mu w tym pomóc, wprowadzając odpowiednie sposoby.

Na przykład w Calibre organizujemy coroczne ceremonie wręczenia nagród, aby nagrodzić ciężką pracę i powiedzieć "dziękuję". Jest to zgodne z Teorią Równości, ponieważ zwiększa wydajność naszych pracowników. Zapewniamy też naszym pracownikom komfortowe warunki pracy, w tym wykorzystanie przestrzeni do odpoczynku jako efektywnej przestrzeni do spędzania czasu wolnego lub współpracy.

Kurt Nelson: Teoria 4 napędów w motywacji pracowników

Ta szczególna teoria dotyczy czterech różnych popędów, które posiada każdy pracownik:

 • Dążenie do zdobycia i osiągnięcia (wynagrodzenie, awans itp.)
 • Dążenie do więzi i przynależności
 • Dążenie do bycia wyzwaniem i zrozumienia
 • Dążenie do zdefiniowania i obrony

Wszystko to wiąże się z morale, a morale można łatwo podnieść dzięki wydarzeniom, o których mówiliśmy. Chcemy czuć się doceniani, chcemy, aby ktoś nam powiedział "dziękuję", chcemy budować relacje zawodowe, pracować razem w zespole, osiągać sukcesy, rozwijać się i mieć wszystko zrobione uczciwie.

Również w Calibre wszystkie te cele są nam bardzo bliskie. Nasza koncentracja na pracownikach pomaga zaznaczyć te pola, a nasz zapał do planowania i uczestniczenia w wydarzeniach pomaga w tym.

Najczęściej zadawane pytania (FAQs)

Podsumujmy teraz główne punkty w sekcji FAQs.

Co to jest impreza firmowa?

Impreza firmowa to wydarzenie, które odbywa się w ramach działalności Twojej firmy, np. imprezy integracyjne, spotkania towarzyskie, seminaria, premiery produktów. Są one związane z działalnością firmy i biorą w nich udział odpowiednie osoby, np. pracownicy, członkowie zarządu, udziałowcy, sponsorzy itp.

Jakie są główne korzyści z planowania imprez firmowych?

Możliwość nawiązywania kontaktów, dzielenie się informacjami, pomaganie pracownikom, aby czuli się docenieni, oraz podnoszenie morale to główne korzyści płynące z organizowania regularnych imprez firmowych w odpowiednim czasie.

Dlaczego morale jest tak ważne?

Morale ma kluczowe znaczenie! Pracownicy o wysokim morale będą pracować dla Ciebie ciężej niż pracownicy, którzy są niezadowoleni i nie czują się w ogóle doceniani. Morale ma bezpośredni wpływ na wydajność. Gdy morale jest wysokie, wzrasta również wydajność, a to oznacza, że w rezultacie zyski są wysokie.

W jaki sposób przyjęcie świąteczne pomaga zwiększyć produktywność?

To nigdy nie jest zwykłe przyjęcie świąteczne! Jest to sposób na budowanie etosu zespołu, zbliżenie pracowników, podniesienie morale, podziękowanie za ciężką pracę i sprawienie, by pracownicy czuli się docenieni.

Podsumowanie

Teraz wiesz już wszystko na temat planowania imprez, czas więc ruszyć w teren i zacząć planować! Pamiętaj, że zanim się zorientujemy, nadejdą święta Bożego Narodzenia, więc to będzie pierwsza impreza, od której warto zacząć.

Morale ma kluczowe znaczenie w każdej organizacji, niezależnie od branży, w której działa. Skupiając się na zapewnieniu dobrego samopoczucia i wysokiego morale swoich pracowników, wykraczasz daleko poza zwykłe posiadanie uśmiechniętych pracowników - wpływasz również na produktywność, pomysły, promujesz kreatywne myślenie, zachęcasz do pracy zespołowej, a w rezultacie zwiększasz zyski.

Co sądzisz o tym, o czym tu rozmawialiśmy? Czy masz inne świetne pomysły na planowanie imprez, a może jakieś ciekawe pomysły na imprezy świąteczne, którymi mógłbyś się podzielić? Pamiętaj, jeśli spodobał Ci się ten artykuł, podziel się nim na swoich portalach społecznościowych i rozpowszechniajmy informacje o tym, jak ważne jest planowanie imprez, świątecznych czy nie.

ul.Nowalijska 8 53-566 Kraków

506-569-896

kontakt@lillyes.pl