5 powodów, dla których przerwy zwiększają motywację w miejscu pracy

5 powodów, dla których przerwy zwiększają motywację w miejscu pracy

Jest kilka rzeczy w tym naszym świecie, które nie mają sensu.

Na przykład, dlaczego awokado faktycznie smakuje dobrze na toście, gdy wszystko o nim krzyczy, że nie powinno? Dlaczego tak wiele osób zakłada, że praca zdalna na plaży to świetny pomysł, podczas gdy w rzeczywistości piasek dostaje się wszędzie, a całe doświadczenie jest stresujące i sprzyja poparzeniom słonecznym?

Innym pomysłem, który naprawdę nie ma sensu, dopóki nie zagłębisz się w szczegóły, jest to, dlaczego robienie regularnych przerw w pracy jest właściwie dobrą rzeczą.

Na przykład, kiedy robisz sobie przerwę, nie pracujesz. To nie jest produktywne. Czy na pewno powinieneś siedzieć przy biurku i wyciągać z dnia jak najwięcej?

Cóż, w teorii to prawda, ale jeśli pracujesz bez przerwy, twój mózg dosłownie przestanie pracować w pewnym momencie, stanie się niewyraźny, będziesz popełniać więcej błędów, a całe doświadczenie będzie niezwykle nieprzyjemne w rezultacie.

Tak więc, podczas gdy pomysł podejmowania regularnych przerw z fotela biurowego może wydawać się kontrproduktywne pomysł, to w rzeczywistości bardzo produktywne i motywujące jeden.

Dlaczego potrzebujemy regularnych przerw?

Zobacz ten film, który wyjaśnia potrzebę przerw w nieco bardziej szczegółowy sposób.

Jesteśmy pewni, że w pewnym momencie swojego życia zawodowego miałeś dzień, w którym czułeś, że Twój mózg nie jest w stanie przyjąć więcej informacji i dosłownie pękniesz, jeśli nie odejdziesz od komputera.

Jeśli tak jest i dzieje się to regularnie, musisz wstać, odejść od biurka i wyjść na zewnątrz na świeże powietrze!

Przerwy są niezbędne dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Bez przerw, dosłownie wchodzisz na terytorium stresu i wypalenia. To nie są rzeczy, które chcesz wprowadzić do swojego życia.

Twój mózg nie może pracować nieustannie bez małej przerwy. Musisz zatrzymać się od czasu do czasu i pozwolić, aby wszystko się naładowało i odświeżyło. Jak na ironię, kiedy się zatrzymasz i zrobisz krok do tyłu, przekonasz się, że po powrocie do biurka jesteś bardziej zmotywowany i w rezultacie będziesz pracować ciężej i efektywniej, popełniając mniej błędów.

Patrząc na to w ten sposób, można zrozumieć, dlaczego pracodawcy muszą zachęcać pracowników do robienia przerw w ciągu dnia i dlaczego dedykowana i wygodna przestrzeń do przerw jest istotną częścią projektu biura.

Ile przerw powinieneś mieć? To zależy wyłącznie od liczby godzin pracy, rodzaju wykonywanej pracy i tego, co pracodawca uzna za wystarczające. W Wielkiej Brytanii nie ma ustalonych wytycznych dotyczących ilości przerw, które należy robić, ale wytyczne dotyczące zatrudnienia mówią, że należy robić regularne przerwy.

Oznacza to od pół godziny do godziny na lunch, a także kilka mniejszych przerw w ciągu dnia. Jeśli pracujesz przy komputerze, musisz mieć możliwość odejścia od ekranu i dać odpocząć swoim oczom, robiąc solidną przerwę lub wykonując zadanie, które nie wymaga korzystania z ekranu.

Dlaczego więc przerwy są motywujące?

Jeśli chodzi o to, jak poprawić motywację w miejscu pracy, przerwy są kluczowe.

Musisz dać swojemu mózgowi czas na naładowanie się, aby móc się skupić, a kiedy czujesz się ospały i wyczerpany, niemożliwe jest, abyś był zmotywowany. Z drugiej strony, kiedy czujesz się świeżo i rwiesz się do działania, jesteś rzeczywiście chętny, aby zobaczyć, jak wiele możesz zrobić w czasie, który masz, używając różnych technik, aby uzyskać więcej zrobić z biurka projektanta.

Czując się świeżo oznacza więcej energii. Kiedy jesteś pełen energii, jesteś bardziej zmotywowany naturalnie. W ten sposób, przerwy są daleko od przeciwproduktywne, a oni rzeczywiście najbardziej produktywne narzędzie masz do swojej dyspozycji!

ul.Nowalijska 8 53-566 Kraków

506-569-896

kontakt@lillyes.pl