Czy biuro biofilne ma jakieś minusy?

Czy biuro biofilne ma jakieś minusy?

Tak wiele słyszymy o biurach biofilicznych - jednym z najpopularniejszych trendów w projektowaniu biur w 2019 roku - i o tym, że jest to coś, o czym wszyscy powinniśmy poważnie pomyśleć przy przeprojektowywaniu naszych przestrzeni biurowych, ale czy ten trend ma rzeczywiście jakieś wady lub minusy?
Czy może on w ogóle negatywnie wpłynąć na pracowników siedzących przy biurkach?

Jeśli nie wiesz, co to jest biuro biofilne, to jest to po prostu wprowadzenie elementów natury do przestrzeni, np. roślin, wody, zapewnienia świeżego powietrza itp. Sprawdź poniższą infografikę, aby dowiedzieć się, dlaczego biophilic design może być tym, czego potrzebuje Twoja przestrzeń.

Źródło: www.ergomonkey.com/workplace-environment/psychology/biophilic-design

Jak widać, zalet jest mnóstwo, ale czy są jakieś minusy?

Jedynym prawdziwym minusem wyboru stylu biofilicznego jest konieczność jego utrzymania. Jak bardzo? To naprawdę zależy od tego, jak daleko się posuniesz, np. jeśli masz w biurze żywe drzewo, to oczywiście będzie ono wymagało więcej konserwacji niż kilka roślin tu i tam! Jeśli chcesz kupić wspaniałe meble biurowe, które uzupełnią Twój nowy wystrój, będzie Cię to kosztować więcej, ale inwestycja może się opłacić.

Czy alergie mogą być problemem? Ponownie, to zależy od tego, jak daleko się posuniesz. Jeśli zdecydujesz się po prostu na dziwne ukłony w stronę natury i naturalną paletę kolorów, alergie nie powinny wchodzić w grę.

Mówiąc prościej, ergonomiczne meble i elementy biofilne tworzą bardzo zdrową i wydajną przestrzeń dla Twoich pracowników.

Co sądzisz o projektowaniu biur w stylu biofilicznym?

ul.Nowalijska 8 53-566 Kraków

506-569-896

kontakt@lillyes.pl