Czy Agile Working pasuje do każdego biura?

Czy Agile Working pasuje do każdego biura?

Każda firma chce znaleźć odpowiedni sposób pracy, który zwiększa wydajność. Dlaczego? Ponieważ kiedy wydajność wzrasta, tak samo jak zyski, a zyski są tym, co napędza każdą firmę do podjęcia decyzji lub inaczej.

Jeśli nie masz odpowiedniego systemu biurowego na miejscu, twoja firma będzie działać w sposób niestandardowy. Z pewnością, jako menedżer, chcesz znaleźć klucz, który odblokowuje drzwi do rozwoju biznesu i zwiększonej rentowności?

Istnieje wiele różnych systemów biurowych, którym możesz się przyjrzeć, takich jak hot desking, praca zdalna, praca oparta na aktywności, ale zwinna praca jest z pewnością jednym z tych, które zawracają głowę wielu firmom.

Co to jest praca zwinna?

Agile working oznacza, że posiadasz przestrzeń biurową, która jest podzielona na strefy i w ramach tych stref pracownicy mogą zdecydować się na pracę z dowolnego miejsca. Ta elastyczność oznacza, że pracownicy mogą współpracować z różnymi kolegami, mogą wybrać miejsce, które odpowiada zadaniu, które muszą wykonać, lub możesz przeznaczyć różne zespoły do każdej strefy i zachęcić do współpracy i przemieszczania się między nimi.

Jest to innowacyjny i przyszłościowy sposób pracy, który wiele firm wykorzystuje z dużym powodzeniem. WordPress i Dell to dwie firmy, które stosują zwinny sposób pracy i wykorzystują elastyczność tego typu systemu. Zobacz poniższy film z wykładu TED, który zawiera nieco więcej informacji na ten temat.

Teraz wiesz, jak wygląda praca zwinna, czy uważasz, że jest to właściwe rozwiązanie dla każdego biura?

Nie ma na świecie systemu, który pasowałby do każdego biura, ponieważ każda firma jest inna i ma różne osobowości, które w unikalny sposób reagują na pewne wyzwania i metody. W takim przypadku musisz dokładnie przemyśleć, czy zwinna praca jest odpowiednim rozwiązaniem dla Twojej firmy i z pewnością przedyskutować ten pomysł ze swoimi pracownikami, zanim zdecydujesz się na niego. Konsultacje są tu kluczowe.

Małe biuro może mieć trudności z pomieszczeniem różnych stref, które tworzą tradycyjne miejsce pracy w trybie zwinnym, jednak duże biuro z pewnością uzna ten aspekt za łatwiejszy.

Możliwe jest również, że na początku Twoi pracownicy będą mieli problemy z ideą zwinnej pracy, ale właśnie w tym miejscu przydaje się dzielenie się pomysłami i konsultacje. Nie można po prostu rzucić pracownikom pomysłu i oczekiwać, że im się spodoba, trzeba im wyjaśnić i pokazać, dlaczego może to być dobre zarówno dla nich, jak i dla firmy. Podobnie jest z innymi systemami biurowymi, takimi jak hot desking. Jest to system, który ma złą reputację, ale jest to również system, który działa bardzo dobrze dla wielu firm, w tym niektórych dużych marek.

W ostatecznym rozrachunku, zwinna praca jest bardzo popularną opcją, która jest odpowiednia dla wielu firm. Czy może to być odpowiedź na Twoje problemy z wydajnością? Być może tak, ale trzeba się dobrze zastanowić, zanim podejmie się jakiekolwiek odważne kroki. Być może mógłbyś wypróbować go przez jakiś czas i sprawdzić, czy jest to coś, co by się sprawdziło; nie oznacza to zmiany całego projektu biura i wdrożenia stref, ale oznacza to, że być może poprosisz swoich pracowników o wypróbowanie modelu, który jest podobny przez kilka tygodni. Ponownie, trzeba będzie to zrobić z ich udziałem i dyskusji w celu uniknięcia jakichkolwiek problemów morale, które mogłyby być inaczej spowodowane.

Jeśli masz małe biuro i nadal chcesz wypróbować zwinny model pracy, możesz to zrobić na mniejszą skalę. Być może odpowiedzią jest raczej mentalność agile niż rzeczywiste miejsce pracy agile. Zachęcanie do współpracy i posiadanie nieco mniejszego obszaru do spokojnej pracy może być dobrym rozwiązaniem.

Niezależnie od tego, co sądzisz o zwinnym sposobie pracy, jest to zdecydowanie coś, co warto rozważyć.

ul.Nowalijska 8 53-566 Kraków

506-569-896

kontakt@lillyes.pl